2017 m. gruodžio 17 d., sekmadienis

Stogas II

Sveiki,

pasirinkome klasikinę stogo dangą, ieškojome 8,10 m lakštų, kurių plotis 50cm. Lakštai būtų be sujungimų. Prasikonkursavus galutinai sprendžiau tarp Pruszynski Max Class ir Blachotrapez ThyssenKrupp Mat. Pasrinkau Blachotrapez iš esmės vien dėl kainos :) Spalva RAL7016, tamsus atracitas- likau patenkintas.

Nors ir labai kruopsčiai dėjau gegnės, stogą teko lyginti, du "kalniukai" po 1cm. Pirma ir paskutinė gegnė, nelabai suprantu kaip taip gavosi ir kelios vietos po kokius 6mm. Duobelių/kalnelių mažesnių nei 4mm nelyginau išvis. Lyginimui naudojau presuotą popierių, žinau, kad greičiausiai nelabai gerai- bet bus matyti. Lyginimui sugaišau du savaitgalius dirbdamas vienas, dienos metu temperatūra jau budavo apie nulį, ryte stogo lentos slidžios, vaikščioti reikėjo labai atsargiai.

Skardos montavimas prasidėjo polatakio ir laštakio monavimu, realiai dirbant dviese, su brolio pagalba, per pirmą dieną pavyko prikalti tik polatakius ir dalį laštakių. Apie 16m. Darbą labai lėtino plėvelė, prie pliusinės temperatūros ji dar luposi, bet po pietų atšalo- prie minuso ji tapo nenuimama :)

Lyg tyčia naktį prisnigo. Teko atsikasti stogą. Prikalėme  likusius laštakius ir sumontavome 4 lakštus, 2 metrus. Pirmą lakštą tvirtinau stoginiais savisriegiais su guma. Vėliau standartiškai- click ir varžtas į kas antrą grebėstą stipriai nepriveržiant "blūsų" kitoje lakšto pusėje. Naudojau akustinę juostelę, nežinau ar iš jos yra naudos. Bus matyt.

Pirmiej lakštai


Savaitgalis baigėsi ir į pagrindinius darbus :) Antrajį savaitgalį dar prisnigo, sniegas tikrai lėtino darbos. Realiai keliant 8m lakštą reikia trijų žmonių. Kitaip rizikuojama sulaužyti lapą.

Šeštadienis baigėsi netikėtai greitai, tačiau rezultatas džiugino.

Paskutiniai metrai
Trumpi lakštai
Sekmadieniui buvo likę 2-3h darbelio. Skaičiuojant skardą buvo keli pravaliukai:

Lakštai per trumpi kokias 5cm ir per greitai "atėjo" kampas. Ties įstriža dalimi skarda nutrumpejo per anksti ir susidare tokie trikampėliai be skardos, maždaug 25x5cm. Juos teks užlopyti vėliau.

Apskritai žiema spaudė smegenis, stogo nebuvo- tai nuotraukų labai mažai :)

Bet kokiu atveju- daug džiugesio. Stogą spėjome užsidengti prieš Kalėdas.

Prieš Naujus metus, Gruodžio 31d sumontavoau Roofart lietaus latakus, "užsandarinau" trikampėlius.





"Užsandarinti" trikampėliai
Latakas paruoštas įlajai


Stogas uždengtas!

2017 m. lapkričio 26 d., sekmadienis

Stogas I

Sveiki,

Ilgai svarstęs stogą nusprendžiau daryti pats. Plotas nedidelis, 9% nuolydis.

Prasidėjo viskas nuo 15x15 mūrtašių montavimo. Pradžiai galvojau kaip juos išgręžti ir taisyklingai užmauti ant varžtų - tam panaudojau lentą, kurioje plaktuko pakalba įkaldavome žymes, pasižymėdavau pirmos ir paskutinės skylės vietas, apačioje išsigreždavau. Mūrtašis užsimaudavo gerai, tiesa, per sujungimus nevisai gražiai sueidavo... Darbas dviems-trims žmonėms.

Prieš padėdmas mūrtašį, klojau Confol Alfa izoliacinę juostą, pripurkšdavau poliuretaninių klijų.

Mūrtašiai
Laikas kapsėjo, dažnai lydavo. Naktimis pasirodė šerkšnas, pradėjau "nervuotis" :D

Rudens šerkšnas

Kadangi prireikė 8m ilgio gegnių (tokių pirkti nelabai rasi) ilgai svarsčiau dėl dvitėjų sijų (bet jos pasirodė labai brangios) nusprendžiau jungti gegnes: 6m ir 3m gegnes. Sujungimo vieta persidengdavo daugiau nei 80cm, sutvirtinta 3xD14 varžtais ir 8x 6mm stoginiais vinimis. Apačioje pasiruošėmė gegnes ir talkos pagalba per porą h užkėlėme ant stogo.
Gegnės
Gegnės buvo užsakytos 50 x 250 x 6.0m, impregnuotos, dalis perpjautos pusiau, kad sujungus būtų 8m.

Tik jas jungdamas apsižiūrėjau, kad maždaug trečdalis gegnių yra 58x280x 6.0m. Jas panaudojau svetainėje, kur tarpatramis yra 4m

Sudėtos gegnės

Vėliau sekė stogo plėvelės pasirinkimas, svarsčiau tarp Tyvek PRO ir kaimyno rekomenduoto Eurovent Comfort. Pastaroji pasirodė kokybiška ir labai tvirta - kas buvo aktualu man kaip naujokui statybų aikštelėje. Apskritai plevele esu labai patenkintas - turi klijuojančias juostas, tačiau kai lauko temperatūra dirbant buvo kokie 5C niekas nelipo, reikės iš vidaus pereiti atskirai.
Susikaliau tokį remėli, kad padėjus plėvelės ruloną šis galėtų ramiai sukti vyniojant.
Klojama plėvelė

Sekantis darbelis - grebėstų montavimas. Vertikalūs grebėstai buvo obliuoti ~45mm aukščio, impregnuoti giluminiu būdu, horizontalūs - 25x100 lentos. Dabar, jau sudėjes, šiek tiek gailiuosi, kad po vertikaliais grebėstais nedėjau specialios juostelės. Kai gerai užlijo, lašėjo daugelyje vietų per "makaronų" vinių padarytas skyles plėvelėje.

Grebėstai

Artėja skardos dengimo darbai.


2017 m. rugsėjo 3 d., sekmadienis

Mūras !!

Sveiki,

darbai tęsiami, mūrijama virš sąramų. Ranka jau tikslesnė, tempas geresnis net ir atsiradus aukščiui. Pažįstamas užrodė savadarbius "armėniškus pastolius". Susikonstravau- patiko.
"Armėniški pastoliai"

Šiek tiek pamūrijęs išorinę sieną nusprendžiau atsivežti silikatinius blokelius vidinėms pertvaroms. Kodėl pasirinkau silikatinius blokelius viduje:
1. Garso slopinimas
2. Didesnė termomasė

Ar perlenkiau lazdą? Jaučiu taip. Pažiūrėsiu kai gyvensim ar atsipirks. Su akyto betono blokeliais būtų buvę nepalyginiamai greičiau, gerai susirištų išorinė ir vidinė sienos.
Mūrijamos vidinis sienos
Surišimas iš esmės gavosi prastokas, kas antrą silikatinės sienos eilę sujungdavau 8mm armatura. Apie 15cm įkaldavau į akyto betono siena, ir apie 25cm išfrezuodavau silikatiniame blokelyje. Taip sienos po truputį kilo, galėčiau pasakyti, kad akyto betonos sienas mūryti žymiai smagiau. Jos lengvesnės, patys blokeliai didesni, tikslesniu matmenų.
Pastoliai
Vidinių sąramų neliejau, nusipirkau VGKG Nr.3.

Iškėlus sienas su vandens gulsčiuku išmatavau skirtumus, vienas kampas gavosi 5mm žemesnis. Visur kitur- idealiai, kaip naujokui labai gerai!

Šiaip ne taip atėjo gelžbetonio žiedo montavimo etapas, labai ilgai su vidinėm sienom užsižaidžiau.



2017 m. birželio 20 d., antradienis

Mūras!

Laikinas el. skydelis
Sveiki,

kai pradedi dirbti- nebelieka laiko rašyti... :)

Elektrą jau turiu - puoliau mūryti.


Pirma eilė ėjosi lėčiau, naudojau Silbetos Mūro mišinį. Labai nepatiko konsistencija, tad į 10-15kg mišinio įdėdavau 1-2 kelnes klijų.
Pirmas blokelis
Pirmas blokelis!
Pamato nelygumai(aukštyje) gavosi: kampuose +4mm, +5mm ir +10mm ir pora ~1m ilgio kalnelių ilgojoje sienoje iki 20mm. Dalis nelygumų atsirado ne dėl blogai sudėtų Haus pamatinių blokelių, o dėl neatidžiai išlyginto betono liejimo metu.


Kur buvo 20mm nelygumai teko pjauti blokelį - pažeminti 10mm. ~70% pirmos eilės  keturiese uždėjome per šeštadienį. Nė vienas nebuvo mūrijęs prieš tai.
Kitą savaitę po darbų pabaigiau likusią dalį pirmos eilės ir įklojau 8mm armatūrą. Nusprendžiau armuoti kas 3 eilę (75cm).
4-ios eilės, armuoajam
Keturios eilės


Prasidėjo ilgai lauktos dviejų savaičių atostogos- puoliau į darbus, vis atsirasdavo vienas kitas pagalbininkas. Per dvi savaites buvo sumūryta ~18m3. Pakilęs sienų aukštis labai lėtina darbą, reikia nešioti pastolius. Iš uošvių pasiskolinau medinius, 1m aukščio pastolius. Iš pradžių užteko, tačiau mediniai sunkūs - vienam sunku nešioti.


Ryškėja langai
Mūro darbai juda
Pasiekus sąramas darbai sustojo. Iš pradžių svarsčiau užsakyti paruoštas standartines sąramas, tačiau 200mm pločio blokeliams pasirinkimas ne koks ir kaina pasirodė didesnė. Tad nusprendžiau išsilieti pats.

Ruošiam klojinius
Ruošiam klojinius
Užsakiau lentų ~3000x125x25 (apie 0.7m3) - 150Eur/m3. Per keletą dienų susukau dalį klojinių ir atostogos baigėsi. Po darbo, su kaimyno pagalba padarėme paskutinius darbelius (armatūra klojiniams ir kiti pabaigimai) ir ketvirtadienį užsakiau 1.3m3 C25/30 S1 betono. Atvežė savivarčiu, buvo tirštokas- tad teko šiek tiek vandens įmaišyti.
Per kokias 2.5h sąramos buvo užpildytos, dirbome 5-iese.

Armaturą patys rišome, 2xD12 apačioje, 2xD10 viršuje, sujungti žiedais D6, kurie liko iš polių liejimo. Vitrininis langas - 3,8m tarpatramis, 2xD16 pačioje ir 2xD12 viršuje.


Saramos išlietos
Sarama
Sarama


Taip jau išejo, kad betonas buvo per tirštas, blogai suvibravau, rezultatas - oro ertmės prie lentų, labai nesmagi situacija. Ilgai svarsčiau ką daryti.

Pasikonsultavęs su kaimynais, statybinikais ir visais ka sutikdavau- nusprendžiau palikti.


2017 m. balandžio 24 d., pirmadienis

Elektros įvadas

ESO rangovai kibo į darbus, paklojo gofrą. Pastatė dalį skydelių. Vėl gi, kaimynas, laiku pastebėjo iškastą tranšėją, greit suorganizavo gofrą, elektros kabelį sau ir man.

Kol neužkasė pagrindinės tranšėjos įsimetėm savo gofrą, už prakasimą nuo pagrindinės trašėjos iki skydelio vietos name teko pamokėti. Mokama ne už traktoriaus darbo laiką, o už metrus (aka brangiai) Nice...

Apskritai bizniukas toks- kuo greičiau užkasti griovį, nes po to tau už jo atkasimą mokės sklypo savininkai, traktorius vienas. Taip gaunasi paprasčiau, bet nepigiau.

Sutarėm geresnę kainą be užkasimo, įsimetėm savo gofras, įvadinį kabelį. Šalia dvi plonesnes D32mm vartams. Raudonos gofros vidus D40.
Pagrindinė tranšėja vis dar atkasta
Įvado į namą vieta
Trys gofros



Laikino įvado skydelį nusprendžiau susirinkti pats, nes taip smagiau. Gal kažkiek ir pigiau.Viską, ko reikėjo užsisakiau Senuku eparduotuvėje, atvežė į namus. Labai pigiau nesigavo, išleidau 42Eur + darbas. Pirkti skelbimuose mačiau po 60Eur surinktų.

Pats surinkimas visai fun užsiėmimas grįžus po darbo, bet užtruko žymiau ilgiau nei planavau. Dabar beliko laukti, kol ESO pajungs elektrą. Visus dokumentus sutvarkęs, nekantriai laukiu.


Laikino įvado skydelis
Laikino įvado skydelis
















Su kaimynu užsakėm blokelius, pasirinkau akytą betoną.Apskritai labai labai ilgai svarsčiau ką rinktis- keraminius, keramzitbetonio blokelius, visokius ten ICF ir egzotiškesnius  blokelius, Velox, SIP skydus, karkasinį namą. Žodžiu svaigau ir grįžau prie savo pradinio plano- akyto betono blokelių. Objektyvių straipsnių šiuo klausimu kaip ir nėra, daug reklamos ir šūdų drabstymosi.

Nusprendžiau mūryti pats, laukia įdomus laikas.



Blokeliai laukia elektros
Su kaimynu "pastatėm" svarbiausią statybų pastatą- tualetą :D
Tualetas

2017 m. kovo 29 d., trečiadienis

Pamato užpylimas smėliu

Apšiltinus pamatą, atėjo eilė pamato užpylimui smėliu. Nusprendžiau kanalizaciją, dalį komunikacijų vestis vėliau.Dabartiniame etape tiesiog atvesiu elektros kabelį nuo skydelio, kurį ESO konkurso nugalėtojai pastatė Kovo pirmoje pusėje.

Su Sketchup paruošiau namo 3D modelį, dar kartą apsiskaičiavau kiek smėlio pamato užpylimui, blokelių sienoms prireiks. Kaimynas paorganizavo smėlį, traktoristą lyginimui. Nors pagal Sketchup'ą reikėjo ~36m3 smėlio, užsakiau 4x12m3 mašinėles. Turėjau dar vieną likusią iš pagrindo ruošimo rudenį. Supylus smėlį, teko pakasioti net ir 5-ąją krūvelę. Įdomi matematika...
Smėliu užpiltas pamatas

2017 m. kovo 13 d., pirmadienis

Šiltinam pamatą

pamatai pražiemojo, prasidėjo naujas statybų sezonas!

Pirmiausiai šiltinom pamatus iš vidaus, nusprendžiau dėti EPS100, 50mm visu vidiniu perimetru, nors mačiau, kad dalis šiltina tik 1,5m  nuo išorinio pamato nutolusią pamato dalį. Tačiau pamatai nedideli, išbrangsta net tiek ir stipriai. Kadangi elektra vėluoja, kitaip tariant jos vis dar neturiu, buvo nuspręsta klijuoti purškiamais poliuretaniniais klijais.
EPS100 prispaudimas



Viska pirkau Ermitaže, pasirodė geriausia kaina. EPS100 Termoporas, klijai UK Planet. Nusiskundimų neturiu, palyginti nėra su kuo :)

Priklijuotas EPS100

Iš viso reikėjo apšiltinti 50 kv.m. Prireikė 4 pakuočių EPS100 (4*0,6m3). Nors teoriškai klijų turėjo užtekti 5 buteliukų, sunaudojau beveik 8. Tiesa, po žiemos putų pistoletas nusprendė neveikti ir jau buvau pasiryžęs važiuoti pirkti naujo, tačiau praardžius, su atsuktuvu viską paklibinus jis pradėjo veikti. Jeee, nereikėjo važiuoti.

 Nemažai laiko užtruko paruošti pamatą klijavimui, nupjauti senas putas, vietomis išlendantį pado XPS'ą.

Šiuos darbus atlikti padėjo žmona, ji pjaustė ir purškė klijais, aš palaukus geras 5min klijavau ir spaudžiau. Darbelis visai smagus ir nesunkus. Kiek iš viso užtrukau jau nepamenu, nepilnus du savaitgalius.